دوشنبه , جولای 22 2024

«خودمراقبتی از شر شیاطین و ابالیس»

#به_وقت_طلوع

«خودمراقبتی از شر شیاطین و ابالیس»

※ شیطان، حقیقتی رشددهنده و باشگاهی برای انسان است که خداوند بارها این نکته را در قرآن گوشزد کرده است به ما؛ او را دشمن بگیرید و نجوایش غمگینتان نکند.

• شیطان به تعبیر قرآن با حملات گوناگون از سمت راست، چپ، روبرو و پشت سر سعی در انحراف مسیر انسان دارد از مسیر مستقیم و رسیدن او به مقامی که برایش خلق شده و برایش فرقی نمیکند که انسان را از درب گناهان به جهنم بکشاند یا از درب مقدسات.
برایش فقط مهم این است که ما به مقصد نرسیم، همین.

• خداوند راههای بسیاری را برای دفع شیاطین و ابالیس برایمان قرار داده که تمسک به آنها به ما قدرت کافی برای مقاومت در برابر این دشمن قسم خورده می دهد.
هر موفقیت ما در برابر او، بقدر وسعت پیروزیمان، به وسعت نفس ما و مقامات انسانی ما می انجامد.

• در صحیفه جامعه سجادیه که کتاب جامعی است متشکل از هفت صحیفه امام سجاد علیه السلام، دعاهای بسیاری برای کنترل حمله های شیطان و وسوسه های ابلیس طراحی شده که در زمانهای گوناگون ، پناه بردن به آنها، خنثی کننده حمله های سنگین شیطان و وسوسه های خطرناک ابلیس است.

✘ لینک بعضی از این دعاها را برایتان میگذاریم، که استمرار روزانه در قرائت این دعاها، افکار منفی و وسوسه های سنگین ابلیس را دفع میکند انشاالله :

※ دفع وسوسه : دعای 48 (https://blog.montazer.ir/?p=2027) /دعای 50

(https://blog.montazer.ir/?p=1678)※ حرزها: دعای 23 (https://blog.montazer.ir/?p=2041) / دعای 22 (https://blog.montazer.ir/?p=2039) / دعای 21 (https://blog.montazer.ir/?p=2037) / دعای 16 (https://blog.montazer.ir/?p=2031)

• تمام دعاهای کتاب صحیفه جامعه سجادیه در بلاگ تخصصی استاد محمد شجاعی که بزودی مرکز تخصصی مقالات دروس انسان شناسی ایشان خواهد بود، بارگذاری شده و در دسترس شماست:
▫️ Blog.montazer.ir

اما این کتاب یا درحقیقت این سپر از لوازم ضروری هر خانه ای در آخرالزمان است که فتنه ها روزبروز در حال شدت گرفتنند. می توانید این کتاب را از لینک زیر دریافت کنید:
mohipub.ir/product/sajjadieh/

▪️ویژه سالروز شهادت #امام_سجاد علیه‌السلام

@ostad_shojae

دیدگاهتان را بنویسید