یکشنبه , ژوئن 16 2024

ازدواج

ازدواج

خواستگاري دارم که اخلاقش خوب نيست و اهل رفتارهاي بده؛ ولي من رو دوست داره، ميگن تو باهاش ازدواج کن و تغييرش بده، آيا مي تونم تغييرش بدم؟

پس از عرض سلام و تحيت خدمت حضرتعالي لطفا به موارد زير توجه داشته باشيد:
?- تغيير در شخصيت فرد، مبتني بر اراده و شناخت خود فرد است و اعمال تغيير از سوي ديگران را برنمي‌تابد. به اين معنا که تا زماني که خود فرد نخواهد ديگران نمي توانند او را تغيير دهند. فراموش نکنيم تغيير از جمله سخت ترين تجاربي است که ممکن است رقم بخورد و در بسياري از موارد حتي با وجود تلاش و انتخاب خود فرد باز هم تغيير مد نظر، يا اتفاق نمي افتد و يا به سختي شکل مي گيرد.
?- در موضوع ازدواج، ضرورت دارد بر خصوصيات بالفعل شخص سرمايه‌گذاري شود و نه تغييرات بالقوه!!
از بدترين و آسيب‌زاترين اشتباهات در ازدواج اين است كه فردي را به اميد تغيير كردن و از آن بدتر به اميد تغيير دادن، انتخاب كنيم!! بنابراين اگر ايشان را آن گونه اي که الان هستند نمي توانيد به عنوان همسر خود قبول کنيد و به اميد تغيير قرار است با ايشان ازدواج کنيد، تصميم و برداشت شما کاملا اشتباه و خطرناک است.
پس لازم است:
– يا شخص را همانگونه که هست بپذيريد
– يا از ازدواج با وي اجتناب کنيد
– و يا اگر بنا بر تغيير است اولا تغييرات مورد نظر پيش از ازدواج صورت بگيرد و ثانيا مدت زمان قابل توجهي از اين تغييرات گذشته باشد تا مطمئن شويم شخص به ثبات هيجاني و رفتاري رسيده است، که البته فرض سوم معمولا دور از انتظار است.
در پناه خداي بزرگ موفق باشيد.

پاسخگویی به سوالات دینی http://my.pasokhgoo.ir

دیدگاهتان را بنویسید