یکشنبه , فوریه 25 2024

🔹 خصوصیت دیگر این است

🔍 ادامه #گزیده_بیانات

🔹 خصوصیت دیگر این است که محور در دوران امام زمان محور فضیلت و اخلاق است. هر کس داراى فضیلت اخلاقى بیشتر است او مقدمتر و جلوتر است. حالا اگر به آیات و روایات مراجعه بکنید – که البته محققین و متتبعین مراجعه کرده‌اند – خصوصیات بیشترى را هم پیدا مى‌کنید… این همان جامعه‌اى است که مهدى موعود ما و امام زمان ما و محبوب تاریخى دیرین ما – که هم اکنون در زیر همین آسمان و بر روى همین زمین زندگى مى‌کند و در میان انسانها هست – به وجود خواهد آورد و تأمین خواهد کرد.

🔺 انقلاب ملت ایران مقدمه‌ا‌ى لازم و گامی بزرگ به سمت ظهور است
🔹 ما ملت ایران حالا یک انقلابى انجام دادیم، انقلاب ما در راه آن هدفى که امام زمان براى تأمین آن هدف مبعوث مى‌شود و ظاهر مى‌شود یک مقدمه‌ى لازم و یک گام بزرگ است… ما باید بدانیم که ظهور ولى‌عصر صلواةالله‌علیه همان‌طورى که با این انقلاب ما یک قدم نزدیک شد، با همین انقلاب ما باز هم مى‌تواند نزدیک‌تر بشود، یعنى همین مردمى که انقلاب کردند و خود را یک قدم به امام زمانشان نزدیک کردند مى‌توانند باز هم یک قدم و یک قدم دیگر و یک قدم دیگر همین مردم خودشان را به امام زمان نزدیکتر کنند. چطور؟ اوّلاً هر چه شما بتوانید دائره‌ى این مقدار از اسلامى که من و شما در ایران داریم – مبالغه نمى‌کنیم، اسلام کامل البته نیست، اما بخشى از اسلام را این ملت توانسته در ایران پیاده کند – همین مقدار از اسلام را هر چه شما بتوانید در آفاق دیگر عالم، در کشورهاى دیگر، در نقاط تاریک و مظلَم دیگر گسترش و اشاعه بدهید، همان مقدار به ظهور ولى امر و حجت عصر کمک کردید و نزدیک شدید. ثانیاً… نزدیک شدن ما به امام زمان یک نزدیک شدن معنوى است، یعنى شما در هر زمانى، تا پنج سال دیگر، تا ده سال دیگر، تا صد سال دیگر که بتوانید کیفیت و کمیت جامعه‌ى اسلامى را افزایش بدهید امام زمان(عج) ظهور خواهد کرد.

🔺 باید جهت‌گیری خود را «اقامه‌ى حدود اسلامى» قرار بدهیم
🔹 ما باید جهت خودمان را جهت اقامه‌ى حدود اسلامى قرار بدهیم، در جامعه‌ى خودمان هیچ مجالى به گسترش اندیشه‌ى غیراسلامى و ضدّ اسلامى ندهیم. نمى‌گویم با زور، نمى‌گویم با قهر و غلبه، که مى‌دانیم با اندیشه و فکر جز از راه اندیشه و فکر نمى‌شود مبارزه کرد، بلکه مى‌گویم از راههاى درست و منطقى و معقول، باید اندیشه‌ى اسلامى گسترش پیدا کند، باید تمام قوانین ما و مقررات مملکتى و ادارات دولتى و نهادهاى اجرایى و همه و همه از لحاظ ظاهر و از لحاظ محتوا اسلامى بشود و به اسلامى شدن روزبه‌روز نزدیکتر بشود، این جهتى است که انتظار ولى‌عصر به ما و به حرکت ما مى‌دهد.

🔺 حرکتِ هم‌جهت با امام زمان(عج)
🔹 امام زمان -در دعاى ندبه مى‌خوانید که- در مقابل فسوق و عدوان و طغیان و نفاق مقابله مى‌کند و نفاق و طغیان و عصیان و شقاق و دودستگى را ریشه‌کن مى‌کند و ازاله مى‌کند. ما هم باید در جامعه‌مان امروز در آن جهت حرکت کنیم و پیش برویم. این است آن چیزى که ما را به امام زمان (عج) از لحاظ معنوى نزدیک خواهد کرد و جامعه‌ى ما را به جامعه‌ى ولى‌عصر صلواةالله‌وسلامه‌علیه، آن جامعه‌ى مهدوى علوى توحیدى نزدیکتر و نزدیکتر خواهد کرد.

🔺 اى مهدى موعود! محتاج دعایت هستیم
🔹 اى امام زمان! اى مهدى موعود محبوب این امت! اى سلاله‌ى پاک پیامبران! و اى میراث‌بر همه‌ى انقلابهاى توحیدى و جهانى! این ملت ما با یاد تو و با نام تو از آغاز خو گرفته است و لطف تو را در زندگى خود و در وجود خود آزموده است. اى بنده‌ى شایسته‌ى صالح خدا! ما امروز محتاج دعایى هستیم که تو از آن دل پاک الهى و ربانى و از آن روح قدسى براى پیروزى این ملت و پیروزى این انقلاب بکنى و به دست قدرتى که خدا در آستین تو قرار داده است به این ملت و راه این امت کمک بفرمائى.

🔖 منتشرشده در شماره جدید نشریه خط حزب‌الله

Visits: 0

دیدگاهتان را بنویسید