پنج‌شنبه , فوریه 29 2024

#روایت_عاشورا

#روایت_عاشورا

▫️ صالح بن عقبه از پدرش نقل می‌کند که امام محمد باقر(علیه السلام) فرمود: «هر کس حسين بن علی(علیه السلام) را در روز دهم محرم زيارت کند تا آن که نزد قبر آن حضرت گريان شود، خداوند – تبارک و تعالي – ثواب دو هزار حج و دو هزار عمره و دو هزار جهاد به او عطا کند که ثواب آن‏ها، مثل ثواب کسي است که درخدمت رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم) و ائمه طاهرين (علیه السلام) حج و عمره و جهاد کرده باشد.

▫️راوی می‌گويد: عرض کردم: فدايت شوم، کسی که در شهرهای دور باشد و ممکن نباشد که در مثل اين روز به سوی قبر آن حضرت رود، آيا برای او ثوابی است؟

▫️امام (ع) فرمود: هرگاه چنين باشد به سوی صحرا يا بر بلندی بام خانه خود رود و به سوي حضرت اشاره کند و سلام دهد و در نفرين بر قاتلان وی جديت کند و بعد از آن دو رکعت نماز بخواند. اين کار را در اوايل روز انجام دهد و خود بر امام حسين (ع) بگريد و کسانی را که در خانه‌‏اش هستند، نيز به گريه بر آن حضرت وا دارد و يکديگر را به اين که در شهادت امام حسين (ع) مصيبت زده شده‌‏اند، تعزيت گويند. و هرگاه چنين کنند، همه آن ثواب‌ها را برای آنان ضامنم.

▫️گفتم: يکديگر را چگونه تعزيت بگويند؟ حضرت فرمودند بگويند: «اعظم الله اجورنا بمصابنا بالحسين (ع) و جعلنا و اياکم من الطالبين بثاره مع وليه الامام المهدي من آل محمد عليهم السلام.

▫️ خداوند اجر ما و شما را در مصيبت حسين علیه السلام بزرگ گرداند و ما و شما را از کسانی قرار دهد که به همراه وليّ امام حسين، امام مهدی‏ عجل الله تعالی فرجه از آل محمد طلب خون آن حضرت کرده و به خون‏خواهی او برخيزيم».

📚مصباح المتهجد، شيخ طوسی، المحرم و شرح زيارة الحسين(ع)، ص ۷۱۳ و ۷۱۴، مفاتيح الجنان، زيارت عاشورا

◾️◾️◾️

☑️ کانال رسمی مسجد مقدس جمکران:
@jamkaran_ir

Visits: 0

دیدگاهتان را بنویسید